Między Warszawą a Łodzią

Wycieczka dziś była nietypowa. Po pierwsze najstarsza czwórka Dzieci raniutko wyruszyła na kolonie zuchowe, po wtóre Muzeum, które odwiedziliśmy znajdowało się 70 km od Warszawy, w Żyrardowie. Byliście kiedyś? Ja byłam dziś po raz pierwszy. Poczułam pewnego rodzaju sentyment do Żyrardowa, zapewne z powodu pewnego rodzaju podobieństwa do Łodzi, z której pochodził mój ś.p. Dziadek.

padletŻyrardów jest miastem do którego chcielibyśmy wrócić, aby pokazać je nieobecnym dziś Dzieciakom i nie tylko Muzeum Mazowsza Zachodniego, Gabinet Hulki-Laskowskiego, ale także obrazy Rapackiego, zabudowania miejskie z czerwonej cegły oraz zabytkowy kościół wraz z jego bajecznie kolorowymi witrażami.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za oprowadzenia nas po ekspozycji, za ciekawe i porywające opowiadanie o historii Żyrardowa oraz o bardzo ciekawej postaci Pawła Hulki-Laskowskiego.

mmz1

PS. Będąc w Muzeum warto obejrzeć wystawę czasową Miniaturowy świat Księdza Janusza. Ksiądz Janusz Grygier jest kolekcjonerem, pasjonatem oraz twórcą makiet przedstawiających świat kolei. Wystawa będzie prezentowana tylko do końca sierpnia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s