Wysadzić Chopina

W niedzielę po południu pojechaliśmy do Muzeum Fryderyka Chopina. Znajduje się w Warszawie w Zamku Ostrowskich, w którego podziemiach według legendy żyła Złota Kaczka. Nie spotkaliśmy Złotej Kaczki, ale obejrzeliśmy o niej krótką legendę.
Większość czasu byłem w Sali Rodzinnej i zajmowałem się Frankiem. Na sali były ogromne monitory, na których można było obejrzeć bajki albo zagrać w grę i odsłuchać utworów. Najbardziej podobało mi się wysadzanie Frycka w powietrze.

JJ, lat 8

Było już dość późne popołudnie, gdy dotarliśmy do Muzeum Fryderyka Chopina. Na szczęście Muzeum czynne jest do godziny 20:00. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, proszone są o wcześniejszy telefoniczny kontakt z Muzeum. Jest dla nich przystosowane wejście od ulicy Tamka. My o tym nie wiedzieliśmy i Mąż taszczył wózek po schodach, za to ze specjalnego wejścia skorzystaliśmy przy wychodzeniu.

W Muzeum podzieliliśmy się na dwie grupy: Starszych oraz Młodszych Graczy. Starsi razem z Tatą pobiegli (znowu) rozwiązywać zagadki, a Mama z Młodszymi zwiedzała Salę Rodzinną. Z relacji wiem, że zagadki były dość trudne. JM znalazła kącik, w którym można było słuchać utworów Chopina i jako wrażliwej artystycznej duszy bardzo jej to przypadło do gustu. Ja mam jednak mieszane uczucia. Muzeum Powstania Warszawskiego przyzwyczaiło mnie do nieco innej wizji muzeum interaktywnego i Muzeum Chopina z ordynarną kserówką w roli eksponatu wypada w tej kategorii słabo… Muzeum do SPOKOJNEGO obejrzenia po zmianie ekspozycji 😉

mfch

Zobaczcie i posłuchajcie Nokturnu cis-moll nr. 20 Chopina w wykonaniu Władysława Szpilmana „Pianista”. Utwór ten Władysław Szpilman grał podczas ostatniej audycji na żywo 23 września 1939. Godzinę później w wyniku niemieckiego bombardowania zostało zniszczone zasilanie i Polskie Radio zamilkło na długich sześć lat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s