Jan od Biedronki

Jest takie miejsce na duchowej mapie Warszawy, które nieodmiennie kojarzy mi się z katakumbami. I rzeczywiście w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej znajdują się grobowce znanych i zasłużonych Polaków. Po odczekaniu kilku minut na zebranie się grupy pielgrzymów, razem z przewodnikiem weszliśmy do Świątyni.

J2P

Wycieczki z przewodnikiem mają swój własny i niepowtarzalny charakter. Nie da się ot tak, przelecieć wszystkiego. Nasze Dzieciaki zainteresowało opowiadanie Pani Przewodnik o historii Świątyni Opatrzności Bożej, dowiedzieli się ciekawych szczegółów architektonicznych. W Panteonie Wielkich Polaków zadali Mamie kilka ciekawych pytań. Byliśmy także w Dolnym Kościele, gdzie znajdują się Relikwie m.in. św. Jana Pawła II i  bł  ks Jerzego Popiełuszko.

Franio zatrzymał się przy grobowcu księdza Twardowskiego, zafascynowały go ustawione na podłodze lampki. My zwróciliśmy uwagę na… biedronki.

Nasza wizyta w Świątyni zawsze wiąże się z udziałem w spektaklu Ruchomego Teatru XXI w. Muszę Wam powiedzieć, że zawsze jest dużo dorosłych chcących obejrzeć przedstawienie. Niektórych śmieszy, innych pobudza do chwili refleksji. Naszym Dzieciom zawsze bardzo się podoba i wzbudza sporo emocji. Warto go obejrzeć.

W zeszłym roku tu zakończyliśmy Grę. W tegorocznej edycji koniec będzie gdzie indziej…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s